نکات حقوقی

کلمات کاربردی در فروشگاه اینترنتی

  •          محتوا سایت: محتوا سایت خاجی کالا شامل مشخصات، قیمت محصول ؛ مقاله‌های بلاگ و ویدئو می‌باشد
  •          فروشنده: فروشگاه اینترنتی خاجی کالا به عنوان فروشنده تلقی می‌شود.
  •          کاربر: به افرادی که وارد سایت شده و از سایت بازدید می‌نمایند.
  •          عضو: کاربرهایی که در سایت ثبت نام می کنند عضو تلقی می‌شوند.
  •          مشتری:  کاربری که در سایت ثبت نام نموده و می خواهدخرید انجام ‌دهد مشتری تلقی می‌شود.
  •          خریدار: مشتری اینترنتی که کالایی را از سایت خریداری نموده است.
  •          سفارش: کالایی که مشتری در سایت خریداری نموده به عنوان یک سفارش در سایت ثبت خواهد گردید.

- فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می‌گیرد که کاربر خریدار آن را در وب‌سایت فروشنده ثبت کرده است.

- خریدار به هنگام تایید سفارش کالا، مشخصات و نحوه‌ی ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع فروشنده می‌رساند.

- چنانچه سفارش در ساعات غیراداری و در روزهای تعطیل باشد، مراحل ارسال سفارش از اولین ساعت اداری روز بعد آغاز می‌شود.

- در هر زمان که خریدار با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شود در قسمت سفارش‌ها قادر به مشاهده‌ی تاریخچه‌ی سفارشات خود و وضعیت هر سفارش است.

 

-         ارزش کالا یا کالاهای سفارش‌داده‌شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه‌ی مالیات‌ها و عوارض قانونی فروش خواهد بود. تنها مبلغی که در موارد معین به ارزش کالا اضافه می‌شود، برخی هزینه‌های ارسال (پیک، پست، باربری و تیپاکس)، کادوپیچی و بیمه‌ی کالا خواهد بود. که قبل از ارسال به صورت حدودی به اطلاع مشتری خواهد رسید.

-         مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر خریدار در وب‌سایت فروشنده ثبت شده و خاجی کالا به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست‌های معین ارسال کالا (از جمله هزینه‌های مربوطه)، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. در صورت عدم حضور خریدار در مکان و زمان تعیین‌شده، فروشنده هزینه‌های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود. البته در صورت استفاده از خدمات شرکت پست ایران یا شرکت تیپاکس، کالا در ساعات اداری تحویل می‌شود و انتخاب زمان تحویل بر عهده‌ی خریدار نیست.

-         در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده‌ی او است و توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای سفارش را فسخ نماید. همچنین  طی۲ تا ۴ روز کاری وجه پرداخت شده به حساب مشتری واریز می‌گردد. می باشد.

-         خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه‌ی دریافت کالا، رضایت خود را از نوع و/یا تعداد و سلامت کالا ابراز می‌نماید.

-         عودت کالا در این لینک به طور کامل توضیح داده شده است.

پرداخت درب فروشگاه

-          در صورت انتخاب پرداخت درب فروشگاه و بعد از تایید سفارش، مشتری می‌بایست طی 24 ساعت برای پرداخت و تحویل کالا به فروشگاه مراجعه نماید. در صورت عدم مراجعه مشتری در مدت زمان معین شده و به دلیل نوسان قیمت فروشگاه هیچگونه مسئولیتی را در قبال تغییر قیمت کالا به عهده نمی‌گیرد. همچنین فروشگاه جهت پیگیری سفارش ابتدا یک پیامک هشدار را برای وی ارسال می‌نماید، چنانچه 48 ساعت بعد از ارسال پیامک پاسخگو نباشند، خرید آنها لغو خواهد گردید.

پرداخت درب منزل

-          پرداخت درب منزل مختص استان‌های تهران و البرز می‌باشد و بزودی این قابلیت برای سایر شهرهای کشور امکان‌پذیر خواهد شد، کالاهایی که ارزش آن بالای 2 میلیون تومن است، برای ارسال در استان‌های تهران و البرز می‌بایست مشتری هزینه کالا را کامل پرداخت نماید و با بخش پشتیبان سایت هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

-           

پرداخت آنلاین

-          پرداخت غیرحضوری در فروشگاه خاجی کالا از طریق درگاه پرداخت pay انجام می‌پذیرد، بعد از پرداخت حتما بر روی گزینه تایید سفارش کلیک نمایید، تا سفارش شما ثبت گردد، در غیر این‌صورت پول از حساب شما کسر خواهد شد و سفارش هم در سایت خاجی کالا ثبت نخواهد گردید.

 

ارسال کالا

ارسال کالا در استان تهران و البرز با روش های زیر انجام می‌شود:


باربری اختصاصی فروشگاه
تیپاکس

چاپار

باربری (ترمینال ها)

پست

چنانچه مشتریان ساکن تهران و البرز بخواهند کالا را سریع دریافت نمایند، قبل از ارسال با کارشناسان پشتیبان هماهگی‌های لازم  را به عمل می آورند.

ارسال کالا به سایر شهرهای کشور از طریق تیپاکس و چاپار انجام می‌شود و هزینه حمل کالا به صورت پس کرایه درب منزل توسط مشتری پرداخت می‌شود، چنانچه شهری فاقد تیپاکس باشد، کالا با پست برای مشتری ارسال خواهد گردید .

 

محاسبه هزینه ارسال با تیپاکس توسط کارشناسان پشتیبان طبق لیست قیمت شرکت حمل به مشتری اعلام می‌گردد

هزینه نهایی و دقیق در زمان بارگیری مامور تیپاکس مشخص شده و مبلغ برای مشتری پیامک میگردد
لذا فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال هزینه اضافی پس کرایه بر عهده ندارد.

کالاهایی که ارزش آن بالای 2 میلیون تومن است، برای ارسال در استان‌های تهران و البرز می‌بایست مشتری هزینه کالا را کامل پرداخت نموده باشد.

از زمان ارسال کالا تا زمان تحویل به خریدار  تقریبا 24 تا 72 ساعت تایم کاری برای شهرهایی با مسافت تا 800 کیلومتر میباشد.

برای شهرهایی با مسافت بیشتر از 800 کیلومتر بسته به شهر مورد نظر 3 تا 5 روزتایم کاری زمان لازم میباشد.

در زمان تحویل کالا باربر فروشگاه کالا را برای خریدار روشن،تست و راه‌اندازی خواهد نمود تا خریدار از صحت کالا اطمینان یابد.

خریدار نیز موظف می‌باشد نسبت به بازدید کالای خریداری شده و تست آن اقدام نماید تا در صورت وجود مشکلاتی از قبیل ارسال اشتباه و یا مشکلات احتمالی دیگر کالای جایگزین توسط فروشگاه ارسال گردد.

کالاهایی که با تیپاکس ارسال می‌شود، بر اساس ارزش محصول بیمه خواهند شد و چون کالا قبل از تحویل به مامور تیپاکس توسط واحد کنترل کیفی تست خواهد گردید، لذا هنگام تحویل آن از مامور تیپاکس کالا را از لحاظ بسته‌بندی وسالم بودن کالا را بررسی نمایید که بسته بندی و کالا آسیب ندیده باشد، در غیر این صورت فروشگاه هیچگونه مسئولیتی را در قبال کالا نمی‌پذیرد.