قوانین سایت خاجی کالا

سایت فروشگاه اینترنتی خاجی کالا www.khajikala.com می‌باشد.

کلمات کاربردی در فروشگاه اینترنتی

  •          محتوا سایت: محتوا سایت خاجی کالا شامل مشخصات، قیمت محصول ؛ مقاله‌های بلاگ و ویدئو می‌باشد
  •          فروشنده: فروشگاه اینترنتی خاجی کالا به عنوان فروشنده تلقی می‌شود.
  •          کاربر: به افرادی که وارد سایت شده و از سایت بازدید می‌نمایند.
  •          عضو: کاربرهایی که در سایت ثبت نام می کنند عضو تلقی می‌شوند.
  •          مشتری:  کاربری که در سایت ثبت نام نموده و می خواهدخرید انجام ‌دهد مشتری تلقی می‌شود.
  •          خریدار: مشتری اینترنتی که کالایی را از سایت خریداری نموده است.
  •          سفارش: کالایی که مشتری در سایت خریداری نموده به عنوان یک سفارش در سایت ثبت خواهد گردید.

همان‌طور که در فضای واقعی هرگونه داد و ستدی انجام می‌گیرد و منجر به عقد یا قرارداد می‌شود در فروش اینترنتی هم به این صورت می‌باشد، طبق ماده 183 قانون مدنی کشور عقد یا قرارداد عبارتست از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهدی بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق داده پیام انجام می‌گیرد.

پروسه ثبت یک قرارداد به این صورت می‌باشد ابتدا پیشنهاد انجام معامله به شخص داده شده که به آن ایجاب گفته می‌شود و اگر این پیشنهاد مورد تایید واقع گردد یعنی پیشنهاد (ایجاب) را قبول نموده است، بنابراین وقتی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام می‌گیرد یک قرارداد آنلاین منعقد شده است. لذا هنگامی که مشتری یک سفارش را در سایت ثبت می‌نماید، ملزم به پرداخت وجه آن می‌باشد.

توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می‌تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید.

 

پرداخت درب فروشگاه

در صورت انتخاب پرداخت درب فروشگاه و بعد از تایید سفارش، مشتری می‌بایست طی 24 ساعت برای پرداخت و تحویل کالا به فروشگاه مراجعه نماید. در صورت عدم مراجعه مشتری در مدت زمان معین شده و به دلیل نوسان قیمت فروشگاه هیچگونه مسئولیتی را در قبال تغییر قیمت کالا به عهده نمی‌گیرد. همچنین فروشگاه جهت پیگیری سفارش ابتدا یک پیامک هشدار را برای وی ارسال می‌نماید، چنانچه 48 ساعت بعد از ارسال پیامک پاسخگو نباشند، خرید آنها لغو خواهد گردید.

پرداخت درب منزل

پرداخت درب منزل مختص استان‌های تهران و البرز می‌باشد و بزودی این قابلیت برای سایر شهرهای کشور امکان‌پذیر خواهد شد، کالاهایی که ارزش آن بالای 2 میلیون تومن است، برای ارسال در استان‌های تهران و البرز می‌بایست مشتری هزینه کالا را کامل پرداخت نماید و با بخش پشتیبان سایت هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

 

پرداخت آنلاین

پرداخت غیرحضوری در فروشگاه خاجی کالا از طریق درگاه پرداخت pay انجام می‌پذیرد، بعد از پرداخت حتما بر روی گزینه تایید سفارش کلیک نمایید، تا سفارش شما ثبت گردد، در غیر این‌صورت پول از حساب شما کسر خواهد شد و سفارش هم در سایت خاجی کالا ثبت نخواهد گردید.

 

 

بعد از تایید سفارش توسط مشتری، کارهای مربوط به آماده‌سازی تست و ارسال کالا توسط بخش نظارت کیفی فروشگاه انجام می‌شود.

 

در هر زمان که خریدار با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شود در قسمت سفارش‌ها قادر به مشاهده‌ی تاریخچه‌ی سفارشات خود و وضعیت هر سفارش است.

ارسال کالا

ارسال کالا در استان تهران و البرز طبق خواسته مشتری به دو صورت انجام می‌پذیرد: پیک (وانت، سواری) یا تیپاکس

ارسال کالا به سایر شهرهای کشور از طریق تیپاکس انجام می‌شود و هزینه حمل کالا به صورت پس کرایه درب منزل توسط مشتری پرداخت می‌شود، چنانچه شهری فاقد تیپاکس ‌باشد، کالا با پست برای مشتری ارسال خواهد گردید و می‌بایست هزینه مرسوله قبل از ارسال به حساب فروشگاه واریز گردد.

 

محاسبه هزینه ارسال با تیپاکس توسط کارشناسان پشتیبان حدودی به اطلاع مشتری خواهد می‌رسید و ممکن است هنگام تحویل کالا به تیپاکس قیمت نهایی پس کرایه در سامانه تیپاکس که برای مشتری هم به صورت پیامک ارسال می‌شود با قیمت اعلام شده کارشناس پشتیبان متفاوت باشد. چون نمی‌توان هزینه دقیق ارسال تیپاکس را محاسبه نمود، لذا فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی  را در قبال میزان هزینه اضافی پس کرایه تیپاکس نمی‌پذیرد.

مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر خریدار در وب‌سایت فروشنده ثبت شده و خاجی کالا به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست‌های معین ارسال کالا (از جمله هزینه‌های مربوطه)، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. در صورت عدم حضور خریدار در مکان و زمان تعیین‌شده، فروشنده هزینه‌های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود. البته در صورت استفاده از خدمات شرکت پست ایران یا شرکت  تیپاکس و یا چاپار، کالا در ساعات اداری تحویل می‌شود و انتخاب زمان تحویل بر عهده‌ی خریدار نیست.

 

در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده‌ی او است و توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای سفارش را فسخ نماید. همچنین  طی۲ تا ۴ روز کاری وجه پرداخت شده به حساب مشتری واریز می‌گردد. می باشد.

 

ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با تمام موارد موافق بود، سفارش خود را ثبت نماید.